Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Poreč - informace o letovisku

Poreč patří k nejnavštěvovanějším rekreačním oblastem istrijského pobřeží. Může se pochlubit četnými umělecko-historickými památkami, především nádhernou Eufrasiovou bazilikou – jedinečnou stavební památkou z byzantského období. Pro svůj starobylý ráz a cenné pamětihodnosti patří jistě k nejzajímavějším místům této oblasti. Městečko s bohatou historií je centrem celého západního pobřeží Istrie.

Ten, kdo sem zavítá v poledních hodinách, spatří poměrně tiché městečko, aby jej pozdě večer při setmění sotva poznal. To se uličky zaplní lidmi, kteří se procházejí po hladké kamenné dlažbě a obsadí kavárny a restaurace, kde se podává vynikající bílé portské víno Bijeli Pinot.

Historické jádro Poreče leží na úzkém poloostrově chráněném skalami a ostrovem sv. Mikuláše. Staré město zůstává navzdory velkému počtu návštěvníků nedotčeno a Poreč každoročně dokáže obhájit titul nejlépe udržovaného města. Úpravné zelené plochy s květinovými záhony vítají návštěvníky již u vjezdu do města.

V Poreči můžete kromě relaxace a lenošení na pláži, provozovat různé sporty jako potápění, windsurfing, lyžování na vodě nebo jízdu na vodním skútru. Pláže kolem Poreče jsou různorodé, a proto jsou vhodné pro každého. Můžete se přepravit na nedaleké ostrůvky, porostlé borovicovým lesem, který skýtá stín a osvěžujících chládek. Přímo v Poreči jsou většinou pláže s vybetonovanými vstupy. Nejznámější z nich je Městské koupaliště. Na jih od města stojí turistická osada Brulo, v jejímž areálu jsou také většinou vybetonované vstupy do moře, ale na některých místech jsou oblázkové pláže.

Celá porečská aglomerace tvoří jedno velké sportovní středisko s bohatou nabídkou sportovních aktivit, která se stále rozšiřuje. Nejlépe vybavená je Zelena laguna, následovaná Plavou lagunou. Po celém pobřeží jsou velmi dobré podmínky pro nejrůznější vodní sporty – od windsurfingu (škola), přes vodní lyžování a jachting (mariny: Poreč v centru města a Parentium v Zelené laguně) až po potápění (potápěčský klub s instruktory). Je tu plavecká škola (i pro děti), jezdecká škola (možnost krátkých vyjížděk i delších trekkingových výletů na koni).

Dá se zde provozovat také bungee-jumping a paragliding (sportovní letiště Crljenka je u nedalekého Vrsaru). Místní speleologická společnost organizuje výpravy do některé z jeskyň v okolí zpřístupněné jeskyně Baredine (za doprovodu odborníků-speleologů). V každém středisku je možnost půjčit si sportovní potřeby a vybavení pro nejrůznější sporty (čluny, kola atd.).

Nenechte si ujít

Eufraziova bazilika
- je největším historickým lákadlem Poreče. V roce 1997 byla zapsána na seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Mistrovskou byzantskou sakrální stavbu z 6. století krášlí úchvatné apsidové mozaiky na zlaceném pozadí. Dochovalo se zde i několik původních podlahových mozaik.

Palác Sinčič
Sídlo Národního muzea se sbírkami věnovanými celé oblasti Poreština s lapidáriem, ve kterém jsou vystaveny antické plastiky a hlavice sloupů. Za pozornost stojí Hermův pomník zachycující vinobraní a sklizeň oliv, prehistorická sbírka a malá obrazová galerie.

Tipy na výlety 

Turistickou idylku dotváří velké množství výletů – od lodních až po autobusové. V letních měsících se zde koná několik mezinárodních festivalů například festival populární hudby a filmový festival, v bazilice se pořádají koncerty klasické hudby, probíhá zde i rybářská slavnost, folklórní vystoupení a různá sportovní utkání.

- Krápníková jeskyně Baredine u obce Nova Vas - 11 km

- do Pazinu a z něj Sveti Petar u Šumi 7 km jihozápadně a Beram - 4 km jihozápadně

- Červar-Porat, nejsevernější součást porečské hotelové aglomerace. V antice tu byl přístav Portus Cervera, z něho se dochovaly patrné zbytky římské vily a hospodářských budov.

- lodní výlety do Benátek

Porečské zastavení

Porečské zastavení

Katalogy cestovních kanceláří prezentují Poreč jako velké a hojně navštěvované středisko turistického ruchu na severu Istrijského poloostrova. Tento popis je však velmi povrchní a zdaleka nevystihuje historické, přírodní a kulturní bohatství, které Poreč ukrývá.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA