Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tar - informace o letovisku

Tar je menší městečko v západní Istrii, které je nejsevernější součástí porečské hotelové aglomerace. Tato menší zemědělská obec, v níž žije kolem osmi set obyvatel, se nachází na vyvýšenině (110 m n. m.) nad zálivem Tarska, kde se do moře vlévá řeka Mirna asi 9 km severně od Poreče. Příjemné letovisko lze doporučit těm, kteří touží po poklidnější odpočinkové dovolené.

Pod letoviskem se rozkládá Tarská zátoka, v níž se nachází půvabná rybářská osada s restaurací vyhlášenou na rybí speciality. Centrem cestovního ruchu je malý poloostrov Lanterna, kde se rozrostlo živé letovisko stejného jména. Letovisko uprostřed pěkného lesoparku je proslulé svou kvalitní a bohatou nabídkou nejrůznějších sportovních aktivit.

Návštěvníkům je k dispozici množství ubytovacích kapacit, 2 kempy a velké množství sportovních možností pro windsurfing, vodní lyžování, potápění, (potápěčské středisko), jachting, jízda na koni, paragliding, tenis, plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, fotbal, basketbal, házenou nebo badminton. Ani cyklisté zde nepřijdou zkrátka, neboť celá oblast je dobře pokrytá cyklistickýma stezkami.

Poloostrov Lanterna se vyznačuje typickými oblázkovými plážemi, které jsou místy doplněny betonovými platy určenými ke slunění. Moře je průzračně modré a čisté. Modrou vlajkou byly označeny pláže Valeta u autokempu Lanterna, pláž Crnika a pláž Galeb u autokempu Solaris.

Na tomto poloostrově máte možnost navštívit zdejší vynikající restaurace a cukrárny. Naleznete zde také mnoho malých obchůdků se suvenýry. V Lanterně se konají hudební večery a různé zábavné akce a programy pro dospělé i děti. Koncerty klasické hudby se v letní sezóně pořádají v kostele sv. Martina. Širší možnosti zábavy a dalších kulturních akcí jsou k dispozici v sousedních letoviscích Poreč a Novigrad.

První zmínky o osadě jsou z konce 10. století. V Taru se nachází na místě bývalého středověkého kostela nynější barokní farní kostel sv. Martina z roku 1804. Milovníci historie mají dále možnost shlédnout kostel sv. Michala Archanděla ze 13. století. Za pozornost určitě stojí pozůstatky antické vily a zříceniny kostela sv. Kříže ze 7. až 8. stol., nebo též zbytky obranné věže Stari Tar. Zachovaly se tu velmi zajímavé pozůstatky původních osídlení jako jsou například ilyrské gradiny, antické vily, hroby a obětiště.

Osadou prochází hlavní silnice vedoucí podél západního pobřeží Istrie.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA