Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vodnjan - informace o letovisku

Vodnjan je situován v jihozápadní části Istrie. Městečko Vodnjan vyjímající se na návrší uprostřed vinic a olivovníkových hájů leží mezi Bale a Pulou.  Za návštěvu rozhodně stojí už kvůli zachovalému středověkému uspořádání, které pochází ještě z dob benátské nadvlády. Několik set let staré domečky, nalepené jeden na druhý mezi sebou svírají úzké a křivolaké uličky.

Vodnjan a jeho okolí patří k důležitým zemědělským oblastem, známé je především díky kvalitnímu vínu a olivovému oleji. Obyvatelstvo Vodnjanu si zachovalo starověké zvyky a obyčeje. Zvyky místního obyvatelstva lze shlédnout každoročně na festivalu Bumbar Fiesta, který se koná v srpnu. Ve Vodnjanu se koná zpravidla každou první sobotu v měsíci jeden z nejproslulejších trhů celé Istrie.

Jednu dobu bylo městečko ilyrskou pevností a později kolem roku 1150 římskou vojenskou posádkou pojmenovanou Vicus Atinianus . V letech 1331 až 1797 bylo pod nadvládou Benátek. Benátský styl si uchovalo i hlavní náměstí především zásluhou paláce Bettica, jež byl vybudován ve stylu benátské gotiky v 15. století.

Zajímavou stavbou vysoké hodnoty je také kostel sv. Blažeje, který vznikl na místě starokřesťanské baziliky na přelomu 18. a 19. století. Zvonice vysoká 60 metrů byla postavena v letech 1815 až 1883. Okraj fasády kostela zdobí sochy pěti světců. Sedm síní kostela je věnováno církevnímu umění. Jsou zde vystaveny porcelánové a stříbrné relikviáře, vzácná roucha, skulptury, obrazy a unikátní polyptych od Paola Veneziana z roku 1351. Kostel skrývá cenné obrazy a fresky ze 17. až 19. století a také několik krásných soch, ale nejtajemnější jsou tu zejména neporušené mumie šesti světců, které jakoby zázrakem vydržely bez nabalzamování. Nejvíce váženou z nich je mumie sv. Mikuláše.

Vodnjan se nachází na křižovatce hlavní silnice Buje - Pula a regionální silnice Vodnjan - Fažana.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA