Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrsar - informace o letovisku

Městečko Vrsar se nachází na okraji Limského zálivu tzv. Limského fjordu. Stará část městečka s nejvýznamnějšími památkami byla osídlována postupně od vrcholu kopce vysokého 54 m po okolních svazích k pobřeží. Od starověku připlouvaly do vrsarského přístavu řecké lodě s nákladem jantaru a na pobřeží začala vznikat opevněná obydlí.

Městu dominuje zámek Vergotini z 18. století, jenž vznikl přestavbou bývalého biskupského paláce. Nedaleko Mořské brány ční jedna z nejvýznamnějších románských památek Istrie, kostel Panny Marie z 10. století. Uvnitř poutají pozornost fresky, které patří k nejstarším v této oblasti, a mozaiková dlažba s květinovými vzory.

Vrsar vyniká velmi bohatými lesy a velmi členitým romantickým pobřežím. Díky svým přírodním podmínkám patří k nejpříjemnějším letoviskům oblasti. Před pobřežím jsou téměř dvě desítky malých neobydlených ostrůvků a útesů. Hned za Vrsarem leží ostrůvek Koversada, nejrozsáhlejší nudistické středisko v Evropě.

Vrsar má velmi dobré možnosti pro koupání. Na upravených plážích jsou oblázky, štěrk a kameny, skalní plotny, doplněné betonovými deskami a travnatými plochami na slunění. Návštěvníci vyhledávají i koupání na některém z blízkých členitých a zalesněných ostrůvků. Doprava k nim je zajištěna místními najatými čluny, které odpoledne zase rekreanty odvážejí, též je možno najmout si člun na delší dobu.

Vrsar a jeho okolí nabízí mnoho možností k využití volného času. V letní sezóně se ve Vrsaru koná množství kulturních a společenských událostí, např. koncerty klasické hudby, folkové festivaly, Dny Koversady s tradiční volbou Miss atd.

Milovníci dobrého vína a jídla si přijdou na své v několika desítkách restaurací a hostinců ve Vrsaru a v blízkých vesničkách. Najdou zde široký výběr rybích specialit, mořských plodů, jídla ze zvěřiny, speciality istrijské kuchyně a výběr místních lahodných vín. Mnoho restaurací v okolí předkládá ústřice a slávky chované v zálivu.

Lze také využít služeb místního sportovního letiště vzdáleného pouhé 4 km od centra městečka. Při vyhlídkových letech spatříte istrijské pobřeží v celé jeho délce a za skvělého počasí zahlédnete vzdálené italské břehy. Do nedalekého Limského zálivu se dostanete některou z místních výletních lodí. Pro milovníky potápění jsou ve Vrsaru připraveni poskytnout své služby profesionálové z oboru sportovního potápění.

Vrsar láká turisty na památky a romantické pobřeží

Vrsar láká turisty na památky a romantické pobřeží

Na severu Chorvatska se na okraji Limského zálivu Istrijského poloostrova rozkládá turisticky vyhledávané městečko Vrsar, které vyniká nejen svými památkami, ale také bohatými lesy, velmi členitým romantickým pobřežím a velmi dobrými možnostmi pro koupání. Díky těmto přírodním podmínkám patří k nejpříjemnějším letoviskům oblasti.

celý článek

 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA