Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Savudrija - informace o letovisku

Savudrija je rybářská osada a turistické středisko, které tvoří vstupní bránu do Umagské riviéry. Menší přímořské městečko s rybářským přístavem se nachází v severozápadním cípu chorvatské Istrije. Obyvatelé Savudrije se již tradičně zabývají rybářstvím. Zvláštností přístavu je způsob, jakým se rybářské čluny chrání před zimními větry a bouřemi. Čluny jsou vytahovány na vysoké tyče pomocí kladek. Teprve před rybolovnou sezónou se z výšky spouštějí dolů.

Pobyt v Savudriji lze doporučit rodinám, které se chtějí koupat a opalovat na skalnatých plážích. Naleznou zde nejen hezké pláže, ale také příjemné restaurace. Gurmány jistě uspokojí přes 40 restaurací nabízejících místní speciality. Nacházejí se zde cukrárny, řada příjemných malebných restaurací a obchůdků se suvenýry. V letovisku se v srpnu koná zábavní festival Savudrijské noci. Město je známé i koncerty klasické hudby, které se zde v létě pořádají.

Toto místo patří mezi jednu z nejzelenějších částí Istrie, s velmi krásnými lesy. Pobřeží Savudrije je porostlé sosnovým lesem. Přírodní zvláštností tohoto místa jsou kamenné desky na břehu moře, které se mírně svažují do moře. Pláže jsou v této oblasti typické pro zdejší krajinu. Borový háj sahá až k plážím s většími oblázky a kameny, které jsou místy skalnaté a doplněné betonovými plochami. Modrou vlajkou byla ohodnocena pláž hotelového komplexu Skiper. Turisté-naturisté zde mají k dispozici nudistické pláže, jež leží jižně od středu letoviska.

Sportovci se zde mohou věnovat windsurfingu, ale pobřeží není vhodné pro podmořský rybolov. Městečko nabízí sportovní možnosti v tenisovém středisku nebo na víceúčelovém hřišti, kde se dá zahrát košíková, házená nebo fotbal, případně kuželky nebo stolní tenis. Jsou tu skvělé podmínky pro panoramatické vyhlídkové lety motorovými rogaly a několik cyklistických stezek.

Poprvé byla osada připomínána roku 1177. K architektonickým památkám patří především kostel sv. apoštola Ivana z 9. století, kompletně zrekonstruovaný roku 1826. Místní 36 metrů vysoký maják na mysu Savudrija patří mezi nejstarší na Jadranu, a to proto, že pochází z roku 1826. Je považován za nejkrásnější maják celého jaderského moře. U majáku se nachází původně trojlodní bazilika z 11. století, jejíž postranní lodě byly v průběhu času zbourány. Do dnešní podoby byl kostelík sv. Jana upraven v 18. století.

Na okraji Savudrije se nacházejí ubytovací zařízení s vysokou úrovní sportovních a společenských aktivit. Při mysu Savudrija se rozkládá luxusní apartmánový komplex Savudrija a velmi dobře vybavený turistický komplex Rezidencija Skiper s přepychovými vilami. Jiné možnosti ubytování se nabízejí v nedalekém středisku Kanegra východně od Savudrije a dále jižním směrem ve střediscích aglomerace Umagu.

Savudrija leží na místní komunikaci Sveti Mihovil - Savudrija - Umag - Buje s napojením na hlavní silnici. K návštěvě a krátkým výletům vybízí obce v istrijském vnitrozemí – Buje, Grožnjan, Oprtalj, Buzet nebo Motovun. Zajímavé výletní možnosti se nacházejí v sousedním Slovinsku, hranice jsou vzdáleny jen 14 km.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA