Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baško Polje

Baško Polje - informace o letovisku

Baško Polje najdete v severozápadní části Makarské riviéry, 2 km jihovýchodně od velkého a populárního letoviska Baška Voda, přibližně 8 km severozápadně od města Makarska. Je rozloženo v hustém borovém lese přímo na mořském pobřeží. Je typickým letoviskem Makarské riviéry: vyniká krásnými plážemi z drobných oblázků, bohatstvím okolních borových lesů a jedinečnou přírodní scenérií, jíž dominuje vápencový hřeben pohoří Biokovo. Jedno z nejznámějších letovisek Makarské riviéry, obklopené vinicemi a olivovými háji, je poněkud méně mondénní než Brela, avšak nabízí stejně kvalitní ubytovací možnosti i služby.

Věhlas tomuto městečku zaručují především nádherné široké pláže s drobnými bělostnými oblázky, stinné pásy piniových lesů, stylové kavárny a restaurace, cíl či počátek romantických procházek podél pobřeží. K dispozici jsou půjčovny kol, lodí, motocyklů i sportovních potřeb. Turisté mohou podnikat vysokohorské túry do pohoří Biokovo. I milovníci cyklistiky tu najdou méně či více náročné stezky do nejbližšího okolí, podbiokovských vesnic či do horských oblastí Biokova. I v hlavní sezoně zde naleznete na plážích klid, a proto je Baško Pole ideální pro rodiny s malými dětmi.

V turistickém komplexu Baško Polje jsou k dispozici hřiště na košíkovou, malý fotbal či volejbal, ping-pong, nákupní centrum, restaurace, poštovní, směnárenská a informační služba aj. Podél pobřeží vede od Brely na severozápadně až do Podgory přitažlivá promenádní cesta pro pěší, tzv. lungo mare, která spojuje velká i malá letoviska tohoto mimořádně atraktivního přímoří.

Zdejší pláže z malých oblázků, zvané místně žalo, jsou charakteristické pro Makarskou riviéru. Mírný vstup do moře a bohatá vysoká vegetace jim poskytuje případnou ochranu před letním sluncem. Na severozápadě navazují pláže letoviska Baška Voda. K jihovýchodu pokračují pláže Promajny, Bratuše a Krvavice.

Baško Pole je místem, kde najdete hory a krásně průzračné moře. Pohodlnou procházkou kolem moře můžete dojít do rušného střediska Baška Voda, kde najdete spoustu barů, restaurací a diskoték. Jedním z oblíbených výletů je výjezd na horu sv. Jure, nejvyšší horu Biokova, nebo lodní výlety na nedaleké ostrovy. Baško Pole nabízí stálé počasí, nádherné pláže z jemných oblázků a průzračné moře.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA