Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Igrane

Igrane - informace o letovisku

V oblasti Střední Dalmácie se mezi městečky Drašnice a Živogošče rozkládá malé příjemné letovisko Igrane. Původně se zde nacházela stará rybářská osada, která se proměnila v oblíbené turistické centrum s četnými hotely, prázdninovými domy a apartmány. Krásná pláž a čisté moře se staly hlavními přednostmi tohoto letoviska.

Naproti přístavu se z vod Jaderského moře vynořují ostrovy Hvar a Korčula, které tak brání výhledu na otevřené moře. Při pohledu na opačnou stranu vás uchvátí masív pohoří Biokovo. Centrum letoviska ukrývá řadu restaurací, kaváren, vináren a obchůdků s nejrůznějším zbožím. Přestože je název Igrane v kronikách poprvé zmiňován již v roce 1466, mnoho památek zde nenajdete. Dominantou je kostelík sv. Mihovila z 11. století, jehož štíhlá zvonice se tyčí na kopci nad Igrane. Jde o jednu z nejvýznamnějších středověkých památek v oblasti Makarské riviéry. Nedaleko stojí ještě Zalina věž, která byla postavena v období Kandijské války a připomíná boje vedení proti tureckým nájezdníkům. V blízkosti přístavu bylo roku 1760 vystavěno barokní letní sídlo rodiny Šimič-Ivaniševič.

Igrane se může pochlubit dlouhou písčito-oblázkovou pláží, která je omývána čistým a velmi klidným mořem. Díky pozvolnému svažování je vhodná i pro malé děti a neplavce. Vody v okolí Igrane jsou vyhledávány potápěči a pobřežní útesy zase milovníky šnorchlování. Pro tyto a mnohé další vodní sporty panují v oblasti vynikající podmínky. Pokud byste si chtěli potápění také vyzkoušet, můžete se přihlásit do kurzu pořádaného potápěčskou školou v Igrane, která se nachází u hotelu Punta. Příznivé podmínky pro vodní sporty i báječné možnosti relaxace zajišťují všem věkovým kategoriím prožití vysněné dovolené.

Letovisko je lemováno pobřežní promenádou ukrytou ve stínu palem. Nabízejí se tak možnosti příjemných procházek, které lze spojit s ochutnávkou dalmatských specialit a plodů moře v některé z místních vyhlášených rybáren a taveren. V současnosti žije v Igrane okolo 400 obyvatel, z nichž většina se živí prací v turistickém ruchu. Někteří se stále zabývají zemědělstvím, především tedy pěstováním oliv a následnou výrobou a prodejem olivového oleje. Olivové háje se rozkládají kolem celého Igrane.  Přímo u přístavu si můžete prohlédnout budovu bývalého olejářského družstva, která je důkazem toho, že bylo Igrane v minulosti významným centrem pěstitelů oliv.

V horách nad Igrane můžete navštívit starou vesničku Gornje Igrane, v níž je možné si prohlédnout několik prastarých domků a zjistit, jak žili lidí v této oblasti před cca sto lety. Tato vesnička byla jen řídce obydlená a téměř nepřístupná, dnes do ní míří stále více zvědavců, kteří chtějí nasát tu pravou atmosféru chorvatského venkova. Igrane je velmi klidné letovisko, proto když budete mít zájem o noční zábavu a diskotéky, musíte se vydat do nedalekých středisek Makarska, Baška Voda, Tučepi nebo Brela.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA