Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lokva Rogoznica

Lokva Rogoznica - informace o letovisku

Lokva Rogoznica je menší městečko nacházející se při jadranské magistrále směrem na Makarskou asi 9 km od města Omiše. Starobylá rybářská osada se během let rozrostla v populární a hojně navštěvované letovisko táhnoucí se několik kilometrů podél mořského pobřeží. Historické jádro městečka si do dnešních dnů zachovalo svůj ráz a je skvělým cílem k příjemným večerním procházkám za dobrým jídlem nebo posezením nad sklenkou vynikajícího vína.

Pláže v letovisku a blízkém okolí jsou oblázkové a místy i písčité, které udělají radost i těm nejmladším návštěvníkům. Mimo čisťounkého moře a pěkného koupání je oblast Lokve Rogoznice porostlá borovými háji, takže se v zátokách s plážemi vždy najde dostatek stínu.

Nepřehlédnutelnou výhodou ubytování v soukromých apartmánech je blízkost upravených přírodních pláží a betonových plat vhodných ke slunění. Osada s ubytováním rodinného typu má všechny předpoklady pro strávení příjemné rodinné dovolené. Nachází se tu pošta, obchod i restaurace. Vedle soukromých apartmánů a pokojů k pronajmutí je tu několik příjemných campů.

Díky blízkosti Makarské a Omiše se tu mohou turisté věnovat také mnoha sportovním aktivitám, navštívit výletní místa a poznávat historické dědictví tohoto nádherného kraje. Návštěvníky je mimořádně oblíbená lidová slavnost Rogoznička Fešta, která je bohatá na místní zvyky a tradice. Neméně populárním a velkým svátkem je v této oblasti každoroční srpnová Rybářská noc, kdy na moře vyplouvají desítky slavnostně nazdobených a osvětlených lodí.

Dobrým tipem na výlet může být pro návštěvníky příjemná procházka k větrnému mlýnu, který stojí přímo nad Rogoznicí, případně k nedostavěné napoleonské pevnosti u kostela sv. Mikuláše. Mimořádně příjemný je výlet člunem na mys Ploča, kde se dá obdivovat nádherná příroda a hezký středověký kostelík. V neposlední řadě je možné odsud navštívit Primošten, který je vzdálen pouhých 9,5 km nebo o něco vzdálenější Trogir (22 km).

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA