Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drašnice

Drašnice - informace o letovisku

Asi 3 kilometry směrem na jihovýchod od letoviska Podgora se na Makarské riviéře rozkládá malebná obec Drašnice, která má okolo 300 obyvatel. Leží na pobřeží v blízkosti Jadranské magistrály a je tak velmi dobře dostupná. Vesničku tvoří dohromady několik malých osad roztroušených mezi mysem Komoljača a zátokou Klokun.

Původně se obec Drašnice rozkládala na úpatí pohoří Biokovo, roku 1962 však byla zasažena mohutným zemětřesením a téměř srovnána se zemí. Převážná část staré obce byla zničena, obyvatelstvo se odstěhovalo a založilo na pobřeží osadu novou se stejným jménem. Původní kostel sv. Jiří, který se zřítil během zemětřesení, byl nahrazen kostelem novým, postaveným v 80. letech 20. století. Kostel je zasvěcen sv. Jiří a Panně Marii a byly do něj zabudovány některé fragmenty pocházející ze starého kostela. Na hřbitově si můžete všimnout pozůstatků starých středověkých náhrobků.

Nad vesnicí se tyčí ještě jeden svatostánek a to gotický kostel sv. Štěpána, v němž byl objeven římský nápis pocházející z 2. století. V blízkém okolí Drašnice je roztroušeno ještě několik starších malých kostelíků, jako například kostel sv. Mikuláše, sv. Rocha nebo sv. Kateřiny.

Drašnice je příjemným místem pro klidnou a nenáročnou dovolenou. Pobřeží je lemováno sice menšími, ale zato krásnými plážemi tvořenými typickými oblázky a hrubším pískem. Části pláží jsou před ostrými slunečními paprsky chráněny borovými porosty. V Drašnici najdete ideální podmínky pro vodní sporty, další možnosti sportovního vyžití se nachází v sousedním letovisku Podgora. V blízkosti hlavní pláže se nachází vodní pramen s názvem Izbitac.

Pro vzhled městečka jsou typická terasovitá políčka, která před staletími vybudovali místní obyvatelé pro pěstování nejrůznějších plodin. Také dnes se věnují zemědělství, především tedy pěstování vinné révy a olivovníků. Mnozí obyvatelé pokračují také v tradici rybolovu. Drašnice je tak ideálním místem pro odpočinek v prostředí staré rybářské osady.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA