Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pobřeží Střední Dalmácie

Pobřeží Střední Dalmácie - informace o oblasti

Pobřeží Střední Dalmácie je považováno za nejkrásnější oblast východního Jadranu, mnozí turisté na ní nedají dopustit a vracejí se rok co rok. Příroda je zde opravdu okouzlující, bohatá přímořská vegetace a borovicové lesy dělají z oblasti zelený pás země, který kontrastuje s azurově modrým mořem a bělostnými oblázkovými plážemi.

Pobřeží Střední Dalmácie je velmi členité, vznikají tak kouzelné zátoky, poloostrovy a zálivy. Přímo nad pobřežím se zvedá horská hradba, která je krásnou kulisou malebných letovisek. Přitažlivé je také bohatství uměleckých památek zdejších měst a městeček, z nichž dvě – Trogir a Split, jsou dokonce zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.  Svérázné podhorské vesnice jsou pak přesným opakem zdejší moderní hotelové zástavby.

Mnohá ze zdejších letovisek vyrostla po první světové válce a právě čeští turisté byli tehdy jedněmi z prvních, kteří sem zavítali. Většina rekreačních zařízené prošla rekonstrukcí a některé z nich se podařilo dochovat až do dnešní doby. V 60. letech 20. století došlo k poměrně rozsáhlé výstavbě nových ubytovacích zařízení, která však nikdy neměla příliš masový charakter. Do dnešní doby se však značná část hotelů z 60. let nedochovala, svým pojetím a vybavením totiž nevyhovovaly současným požadavkům. V současné době najdete ve Středodalmatských letoviscích nespočet hotelů, dependancí, vil i apartmánů, které uspokojí všelijak náročné návštěvníky. Kapacity jsou postačující, i když například o Makarské riviéře se dá říct, že během hlavní sezóny doslova praská ve švech.

Pláže v této části Dalmácie se mnohdy táhnou celé kilometry a jsou lemovány rozsáhlými borovicovými lesy, které lidem poskytují příjemný stín. Vegetace patří k přednostem této oblasti. Není však jen dílem matky přírody, ale z velké části ji pomohli lidé, kteří se snaží ozelenit veřejné plochy. V letoviscích jsou bohaté možnosti sportovního a zábavního vyžití, věnovat se můžete vodním nebo plážovým sportům. Pokud neholdujete sportům, můžete si svůj pobyt zpříjemnit nějakým pěkným výletem, například na Klis, kde se ukrývá největší hrad v oblasti. Vděčným cílem výletů je také pohoří Biokovo, snadno dosažitelné autem nebo autobusem.

Split – sídlo císaře Diokleciána

Split – sídlo císaře Diokleciána

Mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem se na malém poloostrově rozkládá Split, který je největším městem na chorvatském pobřeží. Toto dvousettisícové město je hlavním hospodářským, průmyslovým a dopravním střediskem Dalmácie. Nachází se zde také jeden z nejdůležitějších přístavů v zemi.

celý článek

 

Gradac s vůní levandule

Gradac s vůní levandule

Gradac je nejjižnější turistickou osadou na Makarské riviéře ležící přibližně v polovině cesty mezi Splitem a Dubrovníkem. Malebné městečko Gradac je umístěno na mírných svazích Biokova, zarostlých olivovníky a borovicemi, poblíž ústí řeky Neretvy.

celý článek

 

Brist je pro klidnou relaxaci jako stvořený

Brist je pro klidnou relaxaci jako stvořený

Pokud nemáte příliš v oblibě letoviska s masovým výskytem turistů, určitě by se vám více líbila osobní atmosféra v osadě Brist, která je vzdálena jen 2 km od střediska Gradac v jižní části Makarské riviéry. Převážně rybářská oblast neposkytuje sice příliš turistických atrakcí a rušného nočního života, ale pro ty, kdo vyhledávají klid, je to rozhodně dobrá volba.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA