Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Duče

Duče - informace o letovisku

Na Omišské riviéře ve Střední Dalmácii se v místech, kde se řeka Cetina vlévá do moře, nachází malebné letovisko Duče. Oblibu u turistů získalo svými krásnými a dlouhými písčitými plážemi, které se jen zpozvolna svažují do modravých vod Jaderského moře. Pohoří Mosor na druhé straně vytváří letovisku jedinečnou a neopakovatelnou kulisu.

Pláže lemují celé letovisko Duče i jeho okolí v délce několika kilometrů. Na chorvatském Jadranu jsou tyto pláže považovány za přírodní unikáty. Díky pozvolnému vstupu do moře a absenci ježků a kamenů, je toto místo naprosto ideální pro rodiny s dětmi. Na plážích je k dispozici půjčovna šlapadel, motorových lodí a vodních skútrů. Nejen pláže, ale také dostatek zeleně, nádherné panorama hor a ostrovů dělá z Duče skvělou destinaci pro trávení rodinné dovolené.

V samotném Duče najdete četné restaurace lákající k ochutnávkám místních specialit, zejména tedy ryb a plodů moře, ale také kavárny a vinárny, kde si můžete posedět u skleničky kvalitního místního vína. Pokud byste zatoužili po větších možnostech zábavy a nakupování, můžete se vydat do Omiše, kam se příjemnou procházkou dostanete za pohodových 25 minut. Do Splitu a do Omiše jezdí také pravidelné autobusové linky.

Duče a další blízké obce byly v minulosti součástí slavné Poljické republiky, které podle nařízení zákoníku s názvem „Poljický statut“ vládnul Velký kníže. Tato dávná historie je dodnes patrná v atmosféře městečka i jeho okolí. Dodnes se ve vesnicích v této oblasti setkáte například s ukázkami tradiční lidové venkovské architektury. Jsou pro ně charakteristické staré kamenné ulice, silnice, malá náměstíčka s kostely a školami. Za obcemi se pak rozprostírají prastará pole i olivové háje. Vesničky jsou od sebe vzdáleny pouhých deset minut jízdy, pokud máte k dispozici auto, rozhodně si jejich návštěvu nenechejte ujít. Užijete si den daleko od hluku velkoměst a turistického hemžení na plážích.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA