Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Splitská riviéra

Splitská riviéra

V oblasti Střední Dalmácie se rozkládá Splitská riviéra, která začíná u městečka Kaštela na severozápadě a končí obcí Strožanac na jihovýchodě. Táhne se v délce několika kilometrů podél členitého pobřeží s množstvím krásných pláží lemovaných borovicemi. Návštěvníkům se zde nabízí široký výběr kvalitních restaurantů, kaváren i pestrých obchůdků.

Pro zdejší středomořské klima jsou typická suchá teplá léta a mírné deštivé zimy. Splitská riviéra je po Hvaru druhým nejslunnějším místem na Jadranu. Kulturním a hospodářským střediskem Splitské riviéry je 200 tisícové město Split, které je zároveň i hlavním dopravním uzlem pro celou oblast. Rozkládá se ve středu východního pobřeží Jaderského moře mezi východní částí Kaštelského zálivu a Splitským kanálem. Split byl vystavěn na poloostrově, v jehož jižní části se nachází poměrně velký přístav, ze kterého vyplouvají dálkové spoje i trakejte směřující na blízké ostrovy. Na nejzápadnějším výběžku poloostrova se zvedá zalesněný kopec Marjan vysoký 178 metrů, ze kterého se naskýtá pěkný výhled na město. Okolo vrchu se rozkládá park s řadou středověkých kostelíků, zoologickou zahradou. Na úpatí kopce jsou možnosti koupání na pěkných plážích.

Návštěvu Splitu byste si rozhodně při návštěvě Střední Dalmácie neměli nechat ujít, protože ukrývá významné historické a architektonické památky. Zdejší Diokleciánův palác je dokonce zapsán do listiny kulturního dědictví organizace UNESCO. Ve městě sídlí také řada muzeí a galerií. K těm nejznámějším patří archeologické, etnografické a námořní muzeum. Ve městě není nouze ani o zábavu. Turisté zde mohou navštívit nejrůznější bary a diskotéky, zúčastnit se představení Splitského léta nebo zajít na dobrý koncert. Přímo ve Splitu se můžete ochladit v některém ze 6 městských koupališť s plážemi z písku a drobných oblázků.

Směrem na východ od Splitu se táhnou dlouhé písečné pláže obklopené středomořskou vegetací a borovicemi. Střediskem této oblasti je příjemné letovisko Podstrana. Jelikož je vzdáleno asi 10 km od Splitu, poskytuje vyhledávaný klid v ústraní, ale zároveň blízkost velkoměsta. Nabízí množství nejrůznějších možností k pobavení a sportovnímu vyžití. Středisko Podstrana se skládá z pěti částí. Nejstarší část Selo je situována pod útesem hory Perun ve výšce 380 metrů nad mořem, ostatní čtyři čtvrti – Strožanac, Grljevac, Sveti Martin a Mutogras se rozkládají v nížině podél Jadranské cesty.

Severozápadně od Splitu leží městečko Kaštela, které vzniklo spojením sedmi starých a původně samostatných obcí. Pro Kaštelu jsou charakteristické pobřežní tvrze, které byly vybudovány během válek na obranu proti Turkům. Město dnes ukrývá řadu významných památek. Najdete zde několik opevněných zámků pocházejících z 16. a 18. století, mnoho kostelů a kostelíků s věžemi a hodinami, renesanční palác a několik upravených parků. Rádi sem proto jezdí milovníci historie a architektury. Zkrátka ale nepřijdou ani vyznavači plážové kultury, podél města se totiž rozkládají oblázkové pláže, některé jsou přírodní, jiné uměle vytvořené. O zábavu se postarají diskotéky a o hladové žaludky zase místní vyhlášené restaurace. Příjemné posezení slibují také vinárny a kavárny. Pokud byste přijeli v březnu, mohli byste se zúčastnit Dne obce s lidovými slavnostmi.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA