Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bratuš

Bratuš - informace o letovisku

V poklidné mořské zátoce Makarské riviéry se asi 3 km od letoviska Makarská rozkládá středisko Bratuš. Vyrostlo z původní rybářské osady, která se zde nacházela již v 18. století. Tehdy ji založilo několik rodin z městečka Podgora. Název Bratuš je však v historických dokumentech poprvé zmiňován již v roce 1674.

Bratuš s 50 stálými obyvateli je jakousi oázou klidu uprostřed jinak rušné Makarské riviéry. Toto letovisko je vyhledáváno především rodinami s dětmi i seniory. Nabízí totiž krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do čistého Jaderského moře. Na pláži je pak turistům k dispozici plážový bar, v blízkosti pláže je malé přístaviště pro lodě. Jelikož je letovisko situováno v neprůjezdném místě, na samotném konci cesty, jedná se o klidovou zónu s minimálním pohybem aut. Ze severní strany je navíc chráněno pohořím Biokovo, které se v těchto místech tyčí do výšky až 1200 metrů nad mořem.

Pro jeho malebnost si Bratuš oblíbili především lidé hledající klid, příjemnou atmosféru a domácí kuchyni. Samotná vesnička je protkána romantickými uličkami, v nichž najdete cukrárnu, restaurace i jeden menší obchod s dostatečným sortimentem potravin. Zdejší uličky jsou lemovány starými kamennými domky, v nichž žijí místní obyvatelé živící se rybolovem a v poslední době i rozvíjejícím se cestovním ruchem. V centru obce se nachází jakési místní náměstíčko nazývané Kačićevy dvory. Nad obcí Bratuš se nachází prehistorické naleziště Gardina, které potěší všechny milovníky historie. Nalezišti dominuje centrální menhir, okolo kterého je rozeseto ještě několik dalších, menších.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA