Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Podstrana

Podstrana - informace o letovisku

Podstrana je malebné přímořské městečko ležící necelých 10 km jižně od Splitu. Letovisko tak poskytuje nejen vyhledávaný klid v ústraní, ale zároveň blízkost velkoměsta. Městečko se táhne v délce asi 6 km podél mořského břehu, který oplývá pěknými plážemi z jemných oblázků a bohatým středomořským porostem – ponejvíce borovicemi.

Místní region spadá do mírného středozemního přímořského podnebí, jehož zásluhou je možné si dovolenou s koupáním v moři zde naplánovat už od května až do října. Během sezóny je moře teplé asi 20 až 22 stupňů, když sezóna vrcholí -  bývá to až 26 stupňů Celsia. Nejteplejším měsícem je tradičně červenec s průměrnou teplotou 25,6 stupňů.

Středisko Podstrana sestává z pěti částí. Nejstarší část Selo je situována pod útesem hory Perun ve výšce 380 metrů nad mořem. Ostatní čtyři čtvrti – Strožanac, Grljevac, Sveti Martin a Mutogras se rozkládají v nížině podél Jadranské cesty.

Kdysi v hluboké minulosti na tomto místě s nejvyšší pravděpodobností stálo římské sídliště. Z období raného středověku jsou tu zachovány dva menší kostely. Barokní sloh zde zastupuje farní kostel sv. Antonín a barokní dům patřící šlechtické rodině.

Kvalitně zařízené penziony v soukromí nebo rodinné domy nabízející přátelskou pohostinnost zdejších usedlíků zaručují skvělé podmínky pro dovolenou. Příjemným lákadlem jsou místní restaurace - konoby, které připravují chutné vynikající domácí speciality.

Letovisko Podstrana poskytuje dostatečné množství nejrůznějších možností k pobavení a sportovnímu vyžití. Najdete tu kulturní středisko s knihovnou, taneční zábavy i diskotéky. Zajímavým lákadlem je krytá plovárna s mořskou vodou, v níž nechybí sauna a hydroterapeutická nádrž. Je tu také automatická dvouproudová bowlingová dráha, hala určená k míčovým hrám, a tenisové kurty. Při procházkách podél mořského břehu nemůžete vynechat návštěvu přístaviště pro malé lodě.

Náročnější hosty zajisté potěší blízkost nedalekého Splitu. Přístavní Split je favoritem se všemi velkoměstskými atrakcemi a bohatou historií. Blízkost Splitu je láká návštěvníky k prohlídkám muzeí a výstav a návštěvě Splitského letního festivalu. Naopak nedaleké stoupající svahy pohoří Mosor poskytují dostatek příležitostí k výletům na místa, ze kterých je nádherný výhled na širé moře.

Blízký Omiš vedle svých písečných pláží dokáže zaujmout nádhernou přírodní scenérií v okolí kaňonu řeky Cetina.  Častým výletním cílem bývá Makarská, což je centrum riviéry s městským náměstím, katedrálou sv. Marka, ale především s Františkánským klášterem a jeho bohatými sbírkami. V Medžugoři mohou turisté navštívit světově proslulou svatyni – tradiční poutní místo. K návštěvě láká nejen blízký Split s antickým a středověkým městským jádrem, ale také Dubrovník a také ostrovy Brač a Hvar – centra chorvatského písemnictví a kultury.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA