Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ruskamen

Ruskamen - informace o letovisku

Ruskamen je menší turistická osada zasazená přesně v půli cesty mezi Splitem a Makarskou, asi 6 km jihovýchodně od Omiše. Osada je součástí letoviska Lokva Rogoznica, která je situována na Omnišské riviéře. Příjemné letovisko s hezkými plážemi, které se rozvíjí rychlým tempem, se rozkládá od Jadranské magistrály až k pobřeží.

Malé letovisko na Omnišské riviéře se může pochlubit jednou z nejlepších pláží celé riviéry. V Ruskamenu jsou oblázkové pláže, místy kamenité, tvořící skoro souvislý pás. Vynikající pláž uspokojí určitě všechny věkové kategorie. Dají se tu najít jak romantická zákoutí, tak pár vybetonovaných mol vhodných na skákání do vody. Většina pláže je poseta drobnými oblázky a zadní část pak je tvořena z větších kamenů. Je vskutku vhodná pro rodiny s malými dětmi, protože vstup do moře je tu postupný a nevyskytují se tu žádní ježci, ani další pichlavé potvůrky. Naturisté v těchto místech mají k dispozici i nudistickou pláž, která je kryta borovicovým porostem, jež sahá až téměř na samý okraj pobřeží. V blízkém okolí se nachází několik dalších krásných pláží.

V letovisku Ruskamen najdou nadšení sportovci bohaté možnosti sportovního vyžití. Mohou si tu zahrát tenis, volejbal nebo se mohou věnovat windsurfingu, případně potápění, koulení nebo procházkám. Ruskamen je jedna z nejznámějších a oblíbených dalmatských destinací pro windsurfing, neboť jižní konec pláže je místem, kde za přírodním valem často dobře zafouká. V místě je k dispozici také půjčovna člunů a sportovních potřeb.

V Ruskamenu mohou návštěvníci také využít služeb příjemné restaurace, marketu a prodejny suvenýrů, případně bazénu a potápěčského centra. Můžete si tu pronajmout loďku, jet-ski nebo windsurfing. Zdejší potápěčský klub pořádá výlety k nalezišti amfor v lokalitě Malé Luce, které pochází z doby 100 let před Kr. a také k podmořským pramenům v zátoce Vrulja, kterou mnozí potápěči považují za jedničku mezi lokalitami v Evropě.

Prostranné oblázkové pláže a borové háje přilákaly už na počátku minulého století šlechtickou rodinu Deškovič, která si v těchto místech nechala postavit vilu ve stylu opevněných kaštelů, vedle níž až později vyrostl hotel Ruskamen. Více památek církevního charakteru se rozkládá ve svahu nad magistrálou v letovisku Lokva Rogoznica, kde je možné navštívit několik kostelů. K menšímu kostelu sv. Víta, který je vystavěn ve výšce 639 metrů v kopcích nad osadou, vede pěší stezka. Je to skvělá procházka a stojí za to si ji vyšlapat. Odměnou bude turistům nádherný výhled do okolí. Ruskamen je také skvělým výchozím bodem k výletům zejména do kraje Winnetoua – k řece Cetina.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA