Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Podgora

Podgora - informace o letovisku

Několik kilometrů za Makarskou leží rušné letovisko Podgora lemované krásnými plážemi a také pobřežní promenádou plnou nejrůznějších taveren a restaurací. Podgora se rozkládá na úpatí pohoří Biokovo, které je městečku krásnou kulisou. Nejen hory a pláže, ale také spousta zeleně a bohaté možnosti rekreace dělají z Podgory jedno z nejatraktivnějších turistických středisek v Dalmácii.

Letovisko se skládá ze dvou částí – staré a nové. Původní osada stávala na horském svahu, ale v roce 1962 byla silně poškozena zemětřesením a tak ji obyvatelé opustili a založili nedaleko osadu novou. Proto Podgora nemá historické centrum, jak je tomu u jiných dalmatských městeček běžné, dochovat se podařilo pouze dvě obranné věže ze 17. a 18. století, které byly vybudovány na obranu proti tureckým nájezdům. Nově vystavěn byl ve staré Podgoře kostel Všech Svatých, ve kterém se každoročně první neděli po svátku Nanebevzetí Panny Marie koná oslava svátku sv. Vincenta.

Lidé dnes obývají novou část města, která je tvořena novými domy táhnoucími se od pobřeží až k Jadranské magistrále. V Podgoře se nachází malebný přístav pro rybářské lodě, který je i dnes plný rybářských lodí, dávají městečku zvláštní kolorit. Součástí Podgory je i malá obec Čaklje pyšnící se krásnou pláží a nově vybudovaným malým přístavem pro lodě. Celá oblast vyniká bujnou středomořskou vegetací, typické jsou olivové háje, vzrostlé borovice roztodivná flóra. Podgora je navíc lemována palmovou promenádou s překrásným kamenným nábřežím.

Na kopci nad přístavem si můžete všimnout památníku s názvem Galeba krila ve tvaru křídla racka, který zde byl roku 1962 postaven jako připomínka vzniku jugoslávského válečného námořnictva v roce 1945. Z přístavu je také pěkný výhled na poloostrov Pelješac na jihovýchodě, ostrovy Korčula a Hvar a také ostrov Brač uzavírající obzor na západě.

Podgora je lemována krásnou, avšak poměrně úzkou pláží tvořenou drobnými oblázky a pískem, kterou obklopuje bohatá zeleň. Část této pláže se nachází přímo pod pobřežní komunikací, další úzké pruhy pláží se táhnou směrem na severozápad a jihovýchod od centra letoviska. Všechny pláže jsou čisté, pravidelně upravované a jsou na nich k dispozici sprchy se sladkou vodou a převlékárny. Za poplatek je možné si pronajmout lehátko a slunečník.

Pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou tedy vhodné i pro malé děti. Mořští ježci se v této oblasti vyskytují jen minimálně, ale boty do vody jsou doporučovány. Pokud do Podgory přijedete v letním období, během hlavní turistické sezóny, můžete se těšit na příjemné počasí s dostatkem slunečního svitu a velmi nízkým podílem srážek. Teplota vzduchu se pohybuje nad 30°C a teplota vody dosahuje až 27°C. Příjemné osvěžení přináší pravidelný větřík vanoucí od moře.

Aktivně založení jedinci si mohou půjčit horské kolo nebo malou motorku a vydat se na průzkum okolí. Pokud holdujete vodním sportům, máte možnost zde vyzkoušet windsurfing, vodní lyžování nebo si pronajmout motorový člun či vodní skútr. Oblíbenou zábavou je také paragliding nebo jízda na různých nafukovacích atrakcích tažených za člunem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA