Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stobreč

Stobreč - informace o letovisku

Stobreč je stále se rozrůstající městečko, které začíná splývat s předměstím Splitu. Jeho historie je však staršího data než tento větší soused. Řecká kolonie Epetium tu vznikla už ve 3. století př. n. l. Nádherný poloostrov Stobreč se nachází na východní straně Splitu v zálivu tvořeném ústím řeky Žrnovnice. Od jejího ústí až ke skalní průrvě, kterou vtéká řeka Cetina do moře, se táhne asi v délce 25 km pohoří Mosoru.

Dějiny malebného poloostrova Stobreč sahají do dávné minulosti. V lokalitě prehistorického opevnění vybudovali Řekové z ostrova Visu osadu, které dali název Epetion. Osada si toto jméno zachovala i v době římské nadvlády.

Nejstarší část Stobreče leží na malém poloostrůvku, ale z památek tu mnoho nezůstalo. Za pozornost určitě stojí ruiny starokřesťanské baziliky sv. Vavřince založený už v 5. století. Později byl na tomto místě postaven klášter. Dodnes jsou dochovány fragmenty řeckého zdiva i ruiny raně křesťanské baziliky.

Stobreč je pozoruhodný četnými objekty lidové architektury ve svém původním prostředí. Starobylá vesnice se nachází na poloostrůvku u poměrně rozlehlé Stobrečské zátoky. Zátoka s borovicovým porostem poskytujícím stín, je písečná a s pozvolným vstupem do moře. To jistě uvítají rodiny s malými dětmi nebo senioři.

Pro aktivnější rekreanty je v místě k dispozici tenisová škola. Pro návštěvníky je určitě také atraktivní lidová slavnost, která se pořádá každoročně 10. srpna - na den patrona města - sv. Vavřince. Sportovní i kulturně zábavní možnosti se rozšiřují blízkostí sousedního Splitu. Ubytovací služby se zde nabízí v soukromých penzionech a vilách, případně v hotelu Zvonimir nebo v nedalekém Splitu.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA