Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Živogošče

Živogošče - informace o letovisku

Přibližně 20 km od Gradacu, směrem k Makarské, leží Živogošče, jedna z nejstarších osad na Makarské riviéře. Dnes rušné turistické letovisko dříve proslulo pramenem, který vyvěral ze skály. Poblíž pramene vznikl v roce 1776 klášter, jehož úžasný kostel ukrývá nádherný barokní oltář. Klášter získal věhlas bohatou knihovnou a archivy, které jsou hlavním zdrojem badatelů zkoumajících oblast masivu Biokovo.

Původně malá rybářská obec Živogošče se nachází na úpatí pohoří Biokovo a navazuje na městečko Igrane. Skládá se ze tří menších vesnic, z nichž nejmenší je Mala Duba, v jejíž blízkosti jsou dvě nudistické pláže. Jsou to vlastně 3 zátoky: Blato, Porat a Mala Duba.

Část Blato je oblíbena hlavně díky nádherné dlouhé oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře. Pláž je lemována borovicovými háji, několika bary a konobami. Díky klidnému prostřední je toto místo vhodné jak pro rodiny s malými dětmi, tak i pro seniory.

V části zvané Porat se na skalnaté výspě nachází františkánský klášter z 18. století. Nedaleko kláštera je vytesána antická legenda o nymfě, která se zde zjevovala a díky níž byl zdejší pramen životadárný.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA