Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Seget Donji

Seget Donji - informace o letovisku

Seget Donji je menší městečko nacházející se přímo u moře na pobřeží střední Dalmácie. Městečko s tradicí bohaté gastronomické nabídky není rušným turistickým střediskem, ale je sympatické svou poklidnou atmosférou s výhodou blízkosti větších měst, která nabízejí širší možnosti rušného nočního života a dalšího kulturního vyžití jako například jen 4 km vzdálený Trogir, se kterým je téměř spojeno.

Seget Donji i blízký Trogir má velmi dobré podmínky pro veškeré vodní sporty – počínaje jachtingem, přes windsurfing až po potápění u vnějších břehů ostrova Čiovo, ale také pro další sporty jako například tenis, kuželky, stolní tenis nebo boccia. Poklidný Seget Donji nabízí kouzelné prožitky rybářům při nočním rybolovu a milovníkům vodních sportů.

Starousedlíci se díky mírnému podnebí a výhodné poloze vesničky zabývají převážně zemědělstvím, rybářstvím, stavbou lodí a svým způsobem rostoucím turismem. Oblast Seget riviéry zaujímá stále významnější místo v poskytování velmi kvalitního ubytování u soukromých pronajímatelů, kteří vytvářejí svým hostům srdečnou domácí atmosféru s přírodní a zdravou stravou. Privátní luxusní apartmány a penziony jsou situovány přímo u moře se soukromými přírodními a především klidnými plážemi, na kterých je dostatek vzrostlé vegetace. Některé ze zdejších oblázkových a kamenitých pláží byly oceněny modrou vlajkou.

Starobylá obec Seget Donji s opevněným zámkem a renesanční obrannou věží tvoří vlastně jakési předměstí městečka Trogir. Historická vesnice má hluboké kořeny datující se do roku 1564, kdy dostal trogirský šlechtic Jakov Rotondo povolení k výstavbě věže, kolem níž se rozvíjela opevněná vesnice.

Kostel sv. Antuna Padovanského byl založen v roce 1758. V blízkém okolí a zvláště na polích se nachází ještě více kostelíků a dodnes zachovalé pevnosti budované na obranu před Turky z dávných dob. Například kostelík sv. Danijela s nejvyšší pravděpodobností pochází z předrománské doby.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA