Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vinišće

Vinišće - informace o letovisku

Vinišče je menší rybářská osada, která se nachází v pěkné zátoce s čistým mořem a nádhernou přírodou.  Letovisko s malým přístavem je jen 12 km vzdáleno od Trogiru, které je zapsáno v rejstříku kulturních památek UNESCA.

Historie Vinišče je hluboká, protože poprvé je obec zmiňována už v roce 1272 v dokumentech trogirského kapitolu. Doba vzniku osady však přesně prozkoumána ještě nebyla. Důkazem dřívějšího osídlení jsou zdejší ilyrské ruiny a pozůstatky římských staveb. Středověk tuto oblast rozdělil na dolní část města u moře – Biskupiji a horní pevninskou část – Opatiji.

Z církevních památek se zde nachází několik pěkných kostelů. Přímo v městečku Vinišča se nachází kostel sv. Antuna Padovanského, který byl založen v 18. století. Další z nich – kostel blažené Panny Marie v Orihovici byl založen v roce 1272 benediktýny. Kostel stojí u starého hřbitova se starobylými náhrobními kameny. Interiér župního kostela Srca Isusova ukrývá obraz neznámého autora z 9. století. Pozoruhodný kostel sv. Ivana byl v roce 1332 založen na mysu Ploča. Legenda praví, že byl vystavěn na místě, kde zázrakem zachránil blažený Ivan Trogirský Šibenčany, jimž se potopila loď.

Přímo ve Vinišči je návštěvníkům k dispozici několik obchodů, restaurací a café barů a hlavně malá marina pro mořeplavce. Poklidné letovisko je vhodným místem pro milovníky soukromí a klidné rodinné dovolené. Ubytování se nabízí v soukromých apartmánech a prázdninových domech, kde se bude líbit těm, kdo na dovolené vyhledává soukromí a klid.

V blízkém okolí se nachází několik nádherných zátok vyhledávaných zejména pro pěkné oblázkové a písčité pláže – Voluja, Ričevo Vrelo, Stari Trogir a Sičenica. Místní bohatý podmořský svět se určitě bude líbit také potápěčům a aktivnějším turistům, kterým lze doporučit surfování nebo sportovní a podvodní rybolov, případně výlety na člunu. Za zábavou a nočním životem se návštěvníci mohou vyrazit do blízkého Trogiru, Šibeniku, Rogoznice nebo Splitu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA