Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Omišská riviéra

Omišská riviéra

Omišskou riviérou je nazývána část jadranské pobřeží v srdci Střední Dalmácie, rozkládájící se mezi Splitskou riviérou a Makarskou riviérou. Riviéra je lemována zelenými borovými háji poskytujícími příjemný stín a omývána průzračně čistým Jaderským mořem. Směrem do vnitrozemí se pak zvedá mohutný šedobílý masív pohoří Biokovo.

Pobřeží je lemováno nesčetným množstvím větších i menších zátok. Jen málo míst v Chorvatsku se může pochlubit písečnými plážemi, ale Omišská riviéra mezi tato místa patří. Pláže jsou většinou písčito-oblázkové a mají pozvolný vstup do moře. Kromě pláží a zátok zde najdete středomořskou floru, bohatou kulturní a gastronomickou nabídka a čerstvý vzduch. Všude kolem se rozkládají prastaré olivové háje a vinohrady. Blízké dalmatské ostrovy tvoří dohromady neuvěřitelně krásné prostředí.

V této oblasti panuje pohodová a klidná atmosféra, proto sem rády přijíždějí především rodiny s dětmi. Na své si zde přijdou ale všichni, kdo na dovolené touží po odpočinku a hledají oddech od moderního životního stylu. Pobřeží Omišské riviéry je také ideálním výchozím bodem pro podnikání lodních nebo autobusových výletů.

Centrem Omišské riviéry je město Omiš ležící v místě, kde se řeka Cetina vlévá do moře. V tomto historickém městě se nachází řada památek, které stojí za to vidět, jde například o pirátskou pevnost, románský kostel sv. Petra, benediktinský klášter, historické centrum s náměstím nebo malebný přístav. V městečku narazíte na spoustu obchůdků, tržiště, restaurace a kavárny. Omiš poskytuje také plno sportovního a rekreačního vyžití. Asi 3 km od Omiše leží letovisko Duče, které proslulo svými nádhernými písečnými plážemi v celkové délce téměř 7 km. Všechny jsou pozvolné a tudíž vhodné pro všechny věkové kategorie. Z Duče do Omiše je zajišťováno pravidelné autobusové spojení. Nedaleko Omiše v posledních letech vyrostlo také letovisko Nemira. Zdejší zátoka s překrásnými oblázkovými i skalnatými plážemi je ideální pro rekreační potápění. V centru letoviska není příliš rušno, najdete pár obchodů, restauraci, pizzerii, stánek s čerstvou zeleninou a několik barů.

Pobřežní promenáda spojuje Nemiru s městečkem Brzet, kde najdete krásnou oblázkovou pláž a zrekonstruované hotelové komplexy. O něco dále se nachází letovisko Balica Rat, které láká návštěvníky na poměrně velké oblázkové pláže lemované borovým lesem. Ve vodách Jaderského moře zde můžete provozovat řadu vodních sportů, jako surfování, potápění, šnorchlování nebo plachtění. Pokud se vydáte od Omiše směrem na jih, narazíte také na poklidnou přímořskou vesničku Marušiči, která se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží v celém Chorvatsku. Odtud vede v délce 1 kilometrů promenáda do sousední vesničky Pisak, ležící v zálivu s řadou krásných zátok a pláží. Rozhodně si nenechejte ujít návštěvu některé z místních restaurací, které nabízí vynikající speciality z pečených ryb upravených tradičním dalmatským způsobem.

Asi 9 km od města Omiše se rozkládá malé městečko s názvem Lokva Rogoznica, které se rozrostlo z původní starobylé rybářské osady. V současnosti je oblíbeným a hojně navštěvovaným letoviskem táhnoucím se několik kilometrů podél mořského pobřeží. Pláže jsou zde místy oblázkové a místy písčité. Hned za Lokvou Rogoznica leží středomořské městečko Mediči nabízející dostatek kvalitních ubytovacích zařízení, krásné pláže a čisté moře. Lidé si jej oblíbili proto, že zde stále panuje atmosféra dalmatského venkova a můžete zde poznat to pravé Chorvatsko. V sousedství Mediči se rozkládá vesnička Mimice s nádhernými přírodními písčito-oblázkovými plážemi, z nichž si můžete užívat skvostné výhledy na pohoří Biokovo. Turistická tradice obce sahá až do roku 1927 a v centru naleznete několik památek starších 300 let.

Překrásnou přírodou je obklopena osada Orij. Lidé sem jezdí kvůli oblázkovým plážím s pozvolným svažováním do moře. Orij je poklidnou destinací bez možností večerní zábavy. Tu nabízí až 5 km vzdálené středisko Dugi Rat. Vypravte se také do bývalé rybářské vesničky Staniči, která se v posledních letech proměnila v oblíbené turistické centrum. Zdejší pláže Tice, Zavode a Rape jsou ideální pro odpočinek i vodní sporty. Jelikož jde o poměrně malé letovisko, nesetkáte se zde s davy turistů, v poklidu si tak najdete místečko, kde nebudete nikým rušeni.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA