Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drvenik

Drvenik - informace o letovisku

Jedním z hojně navštěvovaných letovisek na Makarské riviéře je také Drvenik ležící nedaleko střediska Živogošće. Drvenik se dělí na dvě části, které se rozkládají v zálivech Dolnja a Gornja Vala, které jsou posety penziony a apartmány. Gornja Vala je menší a klidnější částí obce, zatímco v Donje Vale se nachází přístaviště, odkud vyplouvají na Korčulu a do Sučuraje na Hvaru několikrát denně trajekty.

Pobřeží v okolí Drveniku je lemováno krásnými oblázkovými plážemi, ale také řadou malých zátok s částečně písčitými plážemi. Některé pláže jsou alespoň částečně zastíněné vzrostlými borovicemi. Pláže mají pozvolný vstup do moře, díky čemuž jsou vhodné i pro malé děti a neplavce. Z pobřeží se naskýtá pěkný výhled na moře s panoramatem poloostrova Pelješac a ostrova Hvar. Drvenik je ideální pro všechny, kdo mají rádi soukromí a poklidná menší letoviska.

První zmínky o Drveniku pochází z 13. století, najdeme zde tak několik zajímavých historických památek. Severně od obce se rozkládají zříceniny opevněné věže ze 17. století, která měla chránit oblast před nájezdy Turků. Nedaleko stojí gotický, později barokně upravený kostel sv. Jiří s vezděnými náhrobními kameny. V centru Donje Vale se nachází dům, který je kulturně – historickou památkou. Narodili se v něm totiž Mate a Stjepan Ivičević, významní učitelé tohoto kraje. Na domě si můžete prohlédnout jejich rodinný erb.

Nad Drvenikem se zvedá pohoří Rilić, které je pokračováním pohoří Biokovo a chrání pobřeží před vnitrozemskými vlivy. Pohoří je výzvou pro vyznavače pěší a vysokohorské turistiky. Zábavu a různé atrakce najdete v nedalekém letovisku Živogošće, Makarska a ve městě Gradac.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA