Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zaostrog

Zaostrog - informace o letovisku

Zaostrog je turistickou osadou s přístavištěm na Makarské riviéře. Menší vesnice s přístavem je vzdálena asi 14 km na severozápad od Gradacu a přibližně 35 km od Makarské. Městečko Zaostrog je situováno v trvale zeleném údolí, obklopeno svahy Biokova. Zaostrog je atraktivním místem pro skvělou dovolenou, neboť nabízí nádherné pláže a bohatou historicko-kulturní tradici.

V přístavišti se nachází přístavní molo s hloubkou moře do 4 m. Letovisko je situováno u pobřeží, které se postupně svažuje k moři. Pláže jsou tu lemované borovicovým porostem, který poskytuje dostatek stínu. Pláže jsou tvořeny z drobných oblázků a písku, místy betonové. Z pláží v Zaostrogu je vidět na jedné straně ostrov Hvar a jižnější poloostrov Pelješac. V Zaostrogu se cestovatelé mohou ubytovat v hotelech a hotelových apartmánech, případně v soukromí nebo v kempech.

Život v této oblasti existoval i v hluboké minulosti, čehož je svědkem žulový ruční šrotovník z mladší doby kamenné, který byl nalezen na kopci nad Zaostrogem v roce 1953. Své sídlo tu měli také staří Illyrové, což dokazují početné nekropole. Během římské nadvlády probíhal v Zaostrogu bohatý kulturní život. Svědčí o tom mnohé antické zejména kamenné památníky jako například reliéf tanečníků a hráčů, reliéf boha Mitry a dva náhrobní kameny.

Letovisko Zaostrog se může pochlubit zajímavými pamětihodnostmi. Nedaleko přístavu stojí františkánský klášter založený v 15. století. Jeho současná podoba pochází z přelomu 16. a 17. století. V klášteře pracoval a zemřel učenec, mnich a básník Andrea Kačič-Miošič. Autorem jeho místní busty je sochař Ivan Meštrovič. Hřbitovní kostel sv. Barbory měl původně gotickou podobu, současný stav má však podobu barokní.

Milovníky historie určitě zaujme rajský dvůr s nádhernou křížovou chodbou a pozůstatky římské mozaiky v klášterní zahradě. Jsou tu k vidění výstavní prostory, které nabízejí bohaté etnografické a umělecké sbírky. V místnostech kolem křížové chodby je možné si prohlédnout velkolepou národopisnou sbírku, uměleckou galerii a knihovnu s archivem, který pečlivě střeží dokumenty z období turecké nadvlády.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA