Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marina

Marina - informace o letovisku

Nevelké rekreační středisko Marina se choulí v chráněné zátoce a přitahuje jachtařskou marinou a pěknou pláží. Vesnice je obydlena již od 15. století. V roce 1495 nechal trogirský biskup v přístavu vztyčit mohutnou věž, v níž nyní sídlí hotel Kaštil.

Marina je turistické středisko a malý přístav 12 km západně od Trogiru. Riviéra Mariny zahrnuje také obce Vinišče, Poljica a Devis. Marinu rádi navštěvují i jachtaři, kterým je k dispozici 140 míst k úvazu lodi v moři a 100 u pevniny. U letoviska Marina se také nachází pláž s upraveným plážovým objektem. Pláže jsou písčité, slunečné, a vyhovují tak rodinné dovolené. Můžeme zde nalézt i nespočet malých zálivů s písečnými a oblázkovými plážemi. Stíny borovic a olivovníků skýtají chládek i během nejteplejších letních dnů.

V letech 1495 – 1500 zde nechali trogirští biskupové vybudovat čtyřhrannou věž. Vodní příkop mezi pevninou a věží byl zasypán počátkem 20. století. Dva kostely ve vesnici – sv. Lukáše a sv. Jana – pocházejí z 15. století. Několikrát je nechal architektonicky upravit rod Sobotových, místních feudálních pánů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA