Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brela

Brela - informace o letovisku

Letovisko Brela rozkládající se na Makarské riviéře si získá snad každého návštěvníka svou kouzelnou atmosférou a úzkými dlouhými oblázkovými plážemi lemovanými borovicemi, jejichž větve se téměř dotýkají hladiny Jadranu. V současnosti je Brela jedním z nejvyhledávanějších míst náročných klientů v oblasti Střední Dalmácie.

Brela se rozkládá naproti severovýchodnímu cípu ostrova Brač, pod mohutným horským masívem Biokovo. Pojmenování Brela získalo městečko od starochorvatského slova „brelo“, Chorvaté by dnes řekli „vrelo“, což znamená „vřídlo“. Dříve se takto označovalo asi dvacet vesniček a obcí v této přímořské oblasti a také v oblasti za pohořím Biokovo.

Jelikož sem přijíždějí turisté, kteří si potrpí na luxusu a kvalitních službách, patří Brela také k letoviskům nejdražším. Začala se rozrůstat až ke konci 20. století, kdy sem za krásným přírodním prostředím začalo přijíždět stále více a více návštěvníků. Poté, co byla dokončena Jadranská magistrála se Brela stala jednou z nejvýznamnějších turistických destinací na Makarské riviéře. Podél pobřeží byly vystavěny komfortní hotely, apartmány a penziony. Součástí letoviska je ještě několik menších osad, které jsou známé rozmanitou nabídkou atraktivních zábavních programů pro turisty.

Dlouhé oblázkové pláže se zde vyskytují v mnoha zalesněných zátokách, mají pozvolné svažování do průzračně čistého moře, které hraje všemi odstíny modré. Místní pláže patří k těm nejkrásnějším na pobřeží, lemují celé letovisko v délce asi 1 a půl kilometru. O jejich kvalitě, čistotě moře a okolí svědčí také mnohá ocenění, například pláž Punta Rata získala již po několikáté Modrou vlajku EU.

Brela je známou zemědělskou obcí, v minulosti na zdejších terasovitých políčkách pěstovali místní obyvatelé vinnou révu. Právě zde vznikl ovocný višňový likér Maraska, jehož původní recept byl zaznamenán již na začátku 16. století. Získává se z esence zralých plodů dalmatské višně marasky a lístků jejích mladých větviček. Obyvatelé Brely dodnes na svých políčcích a zahradách pěstují především olivy, vinnou révu, pomeranče a citrony.

V okolí Brely se můžete věnovat poznávání historie této oblasti, stačí, když navštívíte některé z horských vesniček, ve kterých to vypadá, jako by se zastavil čas. Například ve vesničce Kričak můžete ochutnat některou z domácích specialit. Atraktivní je rovněž obec Škrabiči, které vévodí zřícenina pevnosti pocházející z ilyrské doby. V nedalekém Soline zase můžete obdivovat prastarou keramiku, nádobí, zlomky náhrobků a peníze z římské doby. Obci Karmel dominuje kostelík z roku 1730 zasvěcený Panně Marii.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA