Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krvavica

Krvavica - informace o letovisku

Asi 6 km jižně od Bašky Vody se nachází malé poklidné letovisko Krvavica, které se může pochlubit zelenými borovými lesy, bílými oblázkovými plážemi a křišťálově čistým mořem. To vše nádherně kontrastuje s pohořím Biokovo, které je letovisku dominantní kulisou.

Název Krvavica je poprvé zmiňován v roce 1792. Jelikož se v blízkosti letoviska nachází několik zajímavých archeologických lokalit, jako například Gradina, Lazine nebo Zakuće, je jisté, že osídlení oblasti sahá až do dob antiky. Byly zde nalezeny mince, keramické úlomky a dokonce i víko sarkofágu.

Turistický ruch se v Krvavici začal rozvíjet v roce 1960, tedy poté, co byl vystavěn první turistický komplex. Nachází se přímo u moře a návštěvníky ubytovává dodnes. Rozpoznáte ho podle zvláštního kulatého tvaru hlavní budovy. Od té doby však v obci vyrostlo ještě mnoho dalších ubytovacích zařízení, dnešní návštěvníci si mohou vybrat mezi hotelem, moderními apartmány nebo ubytování v soukromí. V centru letoviska se nachází několik obchodů, restaurací a kaváren.

Pláže se z Krvavice táhnou směrem k Makarské a tvoří je řada zátok. Lidé si tak mohou najít své místečko na pláži, kde budou mít dostatek soukromí. Na hlavní pláži se nachází také potápěčský klub, který zajišťuje pro zájemce kurzy potápění a půjčuje vybavení. Krvavica má také jednu zajímavost a tou je mohutná skála zvaná Ključ kuk tyčící se nad jednou z pláží. Podél pláží se táhne promenáda, která končí až v okolních letoviscích.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA